Pokud se vám plíseň na zdi objeví, je často savo proti plísni prvním pomocníkem, po kterém sáhnete. Viditelné projevy plísně v bytě odstraní, příčinu jejího vzniku ale nikoli.
Pokud ve svém domě najdete plíseň, urychleně zjistěte, z jakého důvodu to může být. Prvním krokem k odstranění je pravidelné větrání konkrétní místnosti, aby se zabránilo vlhkému prostředí. Druhým krokem by mělo být zavolání profesionálů, kteří si s plísní umí rychle poradit.
Plíseň je totiž zdraví nebezpečná. A to především pro děti a seniory. Její spóry se podílejí na vyvolávání alergie a jiných dýchacích potíží. Pokud tedy máte problémy s plísněmi, zkontrolujte především prostory v blízkosti oken a na stěnách. I když je pravda, že plísně v různých podobách najdete úplně všude. Ve vzduchu kolem nás, kdekoliv v přírodě.
Podle vědců je na světě asi 60 tisíc druhů plísní. Mají hned několik podob, některé jsou nebezpečné, ale jiné mají zase obrovský potenciál v lékařství. Nejběžnější plísní, která se vyskytuje v našich domácnostech, je plíseň hlavičková.
Více, než v létě se plísně tvoří v zimě. Důvod je jasný, v zimním období se tolik nevětrá a zvyšuje se vlhkost v místnosti. Tam by neměla překročit 50%, jinak dáváte plísním ideální podmínky pro šíření.
Plísně rodu Aspergillus jsou schopné napadat i zakonzervované potraviny. Způsobují chorobu nazývanou "černá plíseň" na ovoci a zelenině, ale vyskytují se i v podobě plísní na zdi.
Ty se v současné době tvoří stále více, a to důvodu, že
si lidé nechají dělat plastová okna, která těsní až moc. Proto je vhodné větrat
alespoň dvakrát denně. Pokud jste objevili u vás doma plísně, zavolejte našim
odborníkům, kteří vám poradí jak na
plíseň za zdi.
Na trhu se také objevují různé přípravky a pomůcky na plísně. Za vyzkoušení stojí určitě chytrá houba proti plísni. Ta je vhodná pokud se jedná menší plochy, pokud máte postižené větší místo, obraťte se na DeraPlus.