Mohutnatka - v překladu se jí také říká „kousač“ prstů, protože útočí na bosá chodidla v řekách. Dorůstají až do velikosti 12 centimetrů a žijí převážně ve vodě. Dospělí jedinci nedokážou dýchat pod vodou a musí se čas od času nadechnout nad hladinu. Samičky často kladou vajíčka na záda samců, čímž zajišťují obranu před různými predátory. Po vylíhnutí se mláďata drží ve skupině, poté se však rozptýlí a často u nich dochází ke kanibalismu, čímž se zabrání jejich přemnožení.
Sršeň mandarínská – patří mezi bodavý hmyz. Jde o největšího sršně na světě, a pokud je člověk oslaben, jeho jed dokáže člověka i zabít. Speciálně tyto sršně nedokáží trávit tuhou potravu, proto se živí nektarem, přesto ale loví hmyz, kterým krmí svoje larvy. Podnikají také vražedné nálety na kolonie včel. Skupina 30 sršňů dokáže během několika hodin vyhladit 30tisícový včelí úl. Největší jedinci mohou dosahovat až 10 centimetrů.
Strašilky – také se jim říká klacíkovitý obří hmyz, protože vhledem připomínají kůru, větvičky nebo listí. Díky svému tvaru a zbarvení dokonale splývají s prostředím. Jedná se výhradně o býložravý hmyz. Vyskytují se převážně v tropických a subtropických oblastech. Největší strašilky dosahují velikosti až 55 centimetrů. Mnoho z nich je schopno nepohlavního rozmnožování, což znamená, že samičky kladou neoplodněná vajíčka, ze kterých se líhnou zase jen samičky. Navíc disponují velkou regenerační schopností a při svlékání kůže, podobně jako hadi, potřebují asi 3 svlékací cykly, aby nahradili chybějící končetinu.
Hrabalka obrovská – tato vosa v překladu tarantulový jestřáb. Získala své jméno díky tomu, že loví tarantule. Dorůstá délky pěti centimetrů, díky čemuž je jednou z největších vos vůbec. Její žihadlo bývá až 7 mm dlouhé a je považováno za druhé nejbolestivější bodnutí na světě. Vosa bodnutím paralyzuje tarantuli a odtáhne ji do hnízda, kde na tělo oběti naklade jedno vajíčka. Larva se po vylíhnutí zavrtá do živého pavouka. Larva se umí vyhnout důležitým orgánům, aby pavouk žil co nejdéle. Po zakuklení a vylíhnutí jí začíná nový cyklus.
Goliáš – goliáši jsou považováni za jedny z největších brouků na světě, pokud jde o měření hmotnosti. Můžeme je nalézt v pralesích Afriky, kde se živí převážně mízou ze stromů, rosou nebo šťávou z ovoce. Jeho larvy se živí vajíčky a larvami jiného hmyzu. V zajetí byli úspěšně vychováváni pomocí běžného krmiva pro psy a kočky. Dospělý brouk měří až 11 cm a jeho larva může vážit až 100g. Brouci jsou tak opancéřovaní, že při letu připomínají malou helikoptéru.
Noční motýl Atlas – jde o velkého motýla, který se nachází v tropických a subtropických pralesích JV Asie. Podle plochy rozpětí křídel, která činní 400 cm čtverečních, je považován za největšího motýla na světě. Jeho tělo je chlupaté a neúměrně malé ve srovnání s křídly. Motýli nemají vyvinuté ústrojí pro příjem potravy, a proto přežívají pouze z tukových zásob, které si vytvořili ještě jako housenky. Průměrná délka jeho života je tedy jen 1-2 týdny. Mezitím se musí spářit a naklást vajíčka, aby si zajistil další generaci.
Na tyto hmyz druhy vám patrně žádný odpuzovač hmyzu či dýmovnice proti hmyzu nepomůžou J Nicméně, pokud byste ve vašem okolí měli problémy s přemnožením některého z druhů hmyzu (domácí hmyz), neváhejte kontaktovat profesionály z DeraPlus.