Štěnice domácí je malý, plochý a bezkřídlý parazit, který se živí lidskou krví. Mají opravdu malá tělíčka, zbarvená do červenohnědé barvy, což jim umožňuje ukrýt se i v těch nejmenších skulinkách. Velikost se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 mm. Vajíčka a mladé larvy měří ještě méně - dosahují délky přibližně 1 mm. Na rozdíl od jiných škůdců, kteří dokáží narušit naše spaní - jako například švábi - je jejich odstranění, vzhledem k jejich miniaturním rozměrům, složitější.
Najdete-li si po ránu na těle několik štípanců, ještě to neznamená, že za nimi stojí právě štěnice. Nepříjemné a svědivé bodnutí vám stejně tak může způsobit i komár. Pravdou ale zůstává, že štípance jsou prvním náznakem, že se štěnice staly vašimi spolubydlícími. Kousanec od štěnice je velmi nepříjemný.
I jejich trus je snadno zaměnitelný - jsou to malé červenohnědé skvrnky, které můžete najít v ložním prádle či kdekoli jinde, kde se to štěnicím líbí. Ovšem - takové skvrnky můžou mít jakýkoli původ, proto ani tento nález k jasnému rozhodnutí "máme je tady" rozhodně nepatří. Jediným a zároveň definitivním důkazem, že se u vás doma opravdu vyskytují štěnice, je nález dospělého jedince.
Ještě než se pustíte do likvidování nechtěných členů domácnosti, pečlivě celý být (dům) ukliďte. Zaměřte se především na pokoje, kde spíte. Ložní prádlo po případně i oblečení, které by mohlo přijít do styku se štěnicemi, opatrně přeneste do pračky a vyperte na teplotu 60 stupňů a to minimálně podobu 30 minut. Při přenášení věcí z pokoje do pokoje myslete na to, že se štěnice mohou dostat i jinam, proto s prádlem zacházejte opatrně a zbytečně se s ním v jiných místnostech nezdržujte.
Bydlíte-li v takovém zařízení a zjistíte, že se u vás štěnice vyskytly, je důležité, abyste o tom informovali své sousedy. Ti by ve svém vlastním zájmu měli provést potřebné ošetření svých bytů, jinak hrozí, že se k nim štěnice "přestěhují" a po nějakém čase se vrátí zpátky i k vám. V opačném případě, kdy sousedi odmítnou ošetření podstoupit, je možné, že se jich nikdy nezbavíte.
Existuje řada technologií, jak vyhubit štěnice, jsou jednoduché a snadné. Jedním takovým je i dezinsekce. Dezinsekci se také často lidové říká odhmyzování. Takový zásah proti škůdcům trvá přibližně hodinu. Během tohoto procesu jsou napadená místa ošetřena speciálním postřikem. Výhodou dezinsekce je, že po zaschnutí přípravku můžete místnosti ihned bez omezení používat. Dezinsekci se po 4. týdnech opakuje.
Pokud máte problémy se štěnicemi, obraťte se na profesionály a kousance od štěnic už budou minulostí. Hubení štěnic Praha – to je DeraPlus.
Hubení štěnic cena.