Mravenčí armáda

30 / 11 / 16
Mravenčí armáda Mravencovití (Formicidae) jsou jednou z nejúspěšnějších skupin hmyzu v živočišné říši, a jsou proto v mimořádném zájmu vědců – myrmekologů, ekologů, biosociologů.

Zobrazit celý článek >>

Hlodavci, poznáte, že jsou u vás doma?

3 / 11 / 16
Hlodavci, poznáte, že jsou u vás doma? Působí velké škody, šíří onemocnění, která mohou ohrozit náš život a soutěží s člověkem při získávání potravy. Patrně už víte, o kom je řeč. Jsou to hlodavci, druhy které se mohou objevit i u vás doma, vám mohou způsobit velké nepříjemnosti.

Zobrazit celý článek >>

Myši hledají azyl na zimu, nepusťte je k sobě domů

27 / 10 / 16
Myši hledají azyl na zimu, nepusťte je k sobě domů Myši v domácnostech jsou jedním z nejčastějších problémů volně žijících živočichů. Domácí myši mohou kontaminovat potraviny, způsobují strukturální poškození majetku a šíří nemoci.

Zobrazit celý článek >>

Zbavíme vás myší

2 / 4 / 19
Zbavíme vás myší Pokud máte rodinný dům, tak je relativně vysoká šance, že v něm nebydlíte pouze vy, ale i malí hlodavci. Nejčastějšími nájemníky jsou myši, které dokážou život v rodinném domě pořádně zkomplikovat. Zatímco vy byste v noci chtěli spát, myši si hledají potravu. Během celého procesu dělají hluk a vy tak nemůžete spát. Jestliže nad nimi chcete vyzrát, musíte být chytřejší než ony. Nemusíte se ovšem bát, že neexistují osvědčené tipy. V případě, že se budete snažit a dodržíte alespoň základní pravidla, máte vyhráno.

Zobrazit celý článek >>

Koronavirus | dezinfekce

1 / 4 / 20
Koronavirus | dezinfekce Vypukla pandemie. Koronavirus zmítá celým světem. Různé státy zaujaly vůči němu různá postavení. Čína v rámci jeho potlačení bombardovala ulice dezinfekcí z vodních děl, USA se odstřihlo od zbytku světa a jiné země jako Nizozemsko, či Velká Británie koketovaly s riskantním experimentem, v podobě kolektivní imunity.

Zobrazit celý článek >>

Trápí vás blechy u domácích mazlíčků?

8 / 12 / 16
Trápí vás blechy u domácích mazlíčků? Pokud máte v blechy v domácnosti, zkontrolujte své čtyřnohé mazlíčky a začněte to řešit.

Zobrazit celý článek >>

Jak se vyhnout škůdcům ve vaší domácnosti?

20 / 10 / 16
Jak se vyhnout škůdcům ve vaší domácnosti? A nyní nemluvíme o hostech, které jste si pozvali domů, ale v této části období máme na mysli čtyřnohé, šestinohé a „bůhvíkolikanohé“ tvory, které se můžou usídlit ve vašem obydlí, aniž byste chtěli.

Zobrazit celý článek >>

Bluefume - bezpečná, přesto vysoce účinná ochrana proti škůdcům

13 / 10 / 16
Bluefume - bezpečná, přesto vysoce účinná ochrana proti škůdcům Plynování je jedním ze způsobů dezinsekce, která zajišťuje ochranu před skladištními škůdci a to především v takových lokalitách, jako jsou prázdné objekty, sklady a výrobní provozovny.

Zobrazit celý článek >>

Nechte si odblešit své mazlíčky

6 / 10 / 16
Nechte si odblešit své mazlíčky Blechy jsou nemilým společníkem pro člověka i jeho čtyřnohé mazlíčky. Blecha je přizpůsobena cizopasnému způsobu života a živí se krví nejen savců.

Zobrazit celý článek >>

Vyřešte problém s ptactvem jednou pro vždy

29 / 9 / 16
Vyřešte problém s ptactvem jednou pro vždy Nejúčinnější ochrana proti ptákům, jako jsou například holubi, je kombinace dvou preventivních systémů spolu s vyčištěním zasažených prostor od hnízd, trusu i mrtvých jedinců. Každý prostor je ojedinělý a vyžaduje individuální přístup.

Zobrazit celý článek >>

10 faktů o plísni

22 / 9 / 16
10 faktů o plísni 1. Zvýšená hladina plísní může způsobit vážné zdravotní problémy, jako jsou dýchací problémy, chřipkové příznaky, bolesti hlavy, únava, problémy s koncentrací, či ztráta paměti. Nejvíce náchylné jsou malé děti, starší osoby, osoby s oslabeným imunitním systémem a další citliví jedinci.

Zobrazit celý článek >>

Mít doma štěnice není žádná výhra

15 / 9 / 16
Mít doma štěnice není žádná výhra Sedíte doma v klidném rodinném kruhu lidí a náhle vás někdo upozorní na to, že máte nějaké černé flíčky v rohách stěny, které se hýbají. Ale vy tomu nevěnujete pozornost až do večerní doby, kdy uléháte ke spánku, a něco vás štípne. A už víte, co to je. Je to štěnice.

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit roztočů a rybenek?

8 / 9 / 16
Jak se zbavit roztočů a rybenek? Roztoči z domácího prachu, kteří jsou původci řady alergií, existují v každé domácnosti, tedy i u vás. Najdete je doma v prachu, v postelích, v matracích, na čalouněném nábytku, kobercích, v pelíšcích vašich domácích zvířat i jinde.

Zobrazit celý článek >>

Jak poznáme, že máme doma štěnice?

1 / 9 / 16
Jak poznáme, že máme doma štěnice? Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, na matraci, pod prostěradlem. Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme.

Zobrazit celý článek >>

10 zajímavých informací o blechách

29 / 8 / 16
10 zajímavých informací o blechách Blechy jsou nejvíce známé kvůli šíření dýmějového moru. Pomocí infikovaných krys také přenášejí bakteriální onemocnění tyfus, které je pro člověka nebezpečné. Ve slinách mají alergen, ten dokáže způsobit alergické reakce u domácích zvířat a lidí.

Zobrazit celý článek >>

Chraňte své dřevo před nejrůznějšími škůdci

15 / 8 / 16
Chraňte své dřevo před nejrůznějšími škůdci Dřevo je 100 % přírodní materiál, který podléhá povětrnostním podmínkám, přirozenému rozkladu a hlavně škůdcům. Hlavními škůdci dřeva jsou dřevokazné houby a hmyz.

Zobrazit celý článek >>

V letních měsících číhají ve vzduchu vosy

11 / 8 / 16
V letních měsících číhají ve vzduchu vosy Už jste měli letos tu čest se s nimi potkat? Na tento malý bzučivý hmyz, který nahání hrůzu, můžete narazit nejčastěji v letních měsících. Spousta z nás se jich bojí a ono je také proč. Vosy jsou z rodu Vespoidea a jedná se o blanokřídlý bodavý hmyz.

Zobrazit celý článek >>

Pozor na štěnice, mohou se k vám přestěhovat od sousedů

8 / 8 / 16
Pozor na štěnice, mohou se k vám přestěhovat od sousedů Kolikrát nemáte sebemenší tušení, s kým sdílíte svou postel. Stejně jako vy v ní totiž může "spát" i skupinka štěnic, díky kterým se vaše dosud poklidné spaní stane noční můrou. Nejdřív se s nimi potkáte ve slušném, čistém hotelu, následně je po vašem návratu budete mít i doma.

Zobrazit celý článek >>

Slimáci, nezvaní hosté na našich zahrádkách

4 / 8 / 16
Slimáci, nezvaní hosté na našich zahrádkách Pro zahrádkáře jsou slimáci skutečnými strašáky. Sežerou vše, na co přijdou. Jejich likvidace není úplně snadná, nicméně vždy se máte na koho obrátit.

Zobrazit celý článek >>

Objevíte-li plíseň, je vhodné začít rychle jednat

1 / 8 / 16
Objevíte-li plíseň, je vhodné začít rychle jednat S plísní netřeba si zahrávat. Plíseň se vám může pomalu rozrůstat ve sprchách, na zdech nebo dřevu, což rozhodně není nic dobrého, ba co víc, plíseň může ohrozit vaše zdraví. Uvolňuje mikroskopické spory, které způsobují alergické reakce, výtok z nosu a dráždivé kýchání.

Zobrazit celý článek >>

Nepodceňujte boj se škůdci

25 / 7 / 16
Nepodceňujte boj se škůdci Máte v domě, provozovně, ve skladu nebo ve svém okolí myši, krysy nebo potkany? Tito hlodavci způsobují ročně neuvěřitelné materiální škody. Zbavte se jich! Zavolejte, pomůžeme vám!

Zobrazit celý článek >>

Blechy kočičí a blechy psí

21 / 7 / 16
Blechy kočičí a blechy psí Také jste žili v domnění, že psí blechy na člověka nejdou? Podle posledních průzkumů budeme tuto mýlku muset přehodnotit.

Zobrazit celý článek >>

Zbavte se pisivek v domácnosti

19 / 7 / 16
Zbavte se pisivek v domácnosti Pisivky jsou drobný hmyz, který nijak výrazně neškodí, pokud se ovšem příliš nepřemnoží. Jsou to drobní broučci žlutavé či hnědavé barvy. Mají dva páry průhledných křídel, která jsou delší, než zadeček. Vyskytují se i bezkřídlé formy.

Zobrazit celý článek >>

V létě nám opět budou otravovat život - vosy a mravenci

14 / 7 / 16
V létě nám opět budou otravovat život - vosy a mravenci S přicházejícím létem začal některé domácnosti obtěžovat nepříjemný hmyz – především pak lezoucí mravenci a létající vosy.

Zobrazit celý článek >>

Štěnic je v současné době stále víc

12 / 7 / 16
Štěnic je v současné době stále víc Nezvaní parazité narušující klid domova nejsou nikdy nic příjemného. O to méně potěší hostitele přítomnost štěnic. Tento malý a nenápadný parazit zažívá v poslední době velký boom.

Zobrazit celý článek >>

Blechy dokáží znepříjemnit život vám i vašim mazlíčkům

7 / 7 / 16
Blechy dokáží znepříjemnit život vám i vašim mazlíčkům Blecha psí, blecha obecná, blecha lidská. Ano, řeč je o parazitovi, který se živí jako cizopasník na úkor hostitele. Hostiteli sají krev a způsobují bolestivé kousance.

Zobrazit celý článek >>

Myši přenášejí infekční onemocnění, zbavte se jich

4 / 7 / 16
Myši přenášejí infekční onemocnění, zbavte se jich Hlodavci roznášejí nebezpečné, vysoce infekční choroby jako žloutenka, paratyfus či prasečí mor. K nákaze může dojít přes potraviny, které v domácnostech vyhledávají.

Zobrazit celý článek >>

Pro kvalitní ochranu dřeva použijte injektáž

1 / 7 / 16
Pro kvalitní ochranu dřeva použijte injektáž Na ochranu dřeva se dnes používá několik ochranných látek a také několik různých postupů. Jedním z nich je tzv. injektáž dřeva, která funguje na bázi vpravení chemické látky, zejména fungicidu nebo insekticidu, přímo do dřeva.

Zobrazit celý článek >>

Zajímavosti o hmyzu, kteří patří mezi největší svého druhu

22 / 6 / 16
Zajímavosti o hmyzu, kteří patří mezi největší svého druhu V dnešním článku vám představíme několik druhů hmyzu, kteří patří mezi ty největší, které jsme zatím mohli poznat. Některé druhy uslyšíte možná prvně v životě a hned se o nich dozvíte i několik zajímavostí.

Zobrazit celý článek >>

Plísně mohou vyvolat alergické reakce

16 / 6 / 16
Plísně mohou vyvolat alergické reakce Trápí vás plíseň v bytě? Příčin může být hned několik a včasné řešení specializovanou firmou může předejít mnoha závažným zdravotním problémům i škodám na majetku.

Zobrazit celý článek >>

Holubi přenáší několik onemocnění, chraňte se před nimi

13 / 6 / 16
Holubi přenáší několik onemocnění, chraňte se před nimi Holubi jsou jedni z těch živočichů, kterým se v blízkosti člověka líbí, a proto zejména ve městech došlo k jejich přemnožení. Majitelé realit a památkáři napínají své síly k minimalizaci škod způsobených holuby. Bez odborného zásahu je to ale často boj marný a málo účinný. Ochrana proti holubům by vždy měla probíhat komplexně a zahrnovat jak sanaci, tak prevenci.

Zobrazit celý článek >>

Bodnutí sršně může vyvolat u některých lidí prudkou alergickou reakci

10 / 6 / 16
Bodnutí sršně může vyvolat u některých lidí prudkou alergickou reakci Sršeň obecná je predátorem hmyzí říše. Živí se prakticky všemi druhy hmyzu a může být proto zahrádkářům ku pomoci v boji proti mšicím, chroustům nebo mravencům. V případě přemnožení může napadat i oslabené populace včel.

Zobrazit celý článek >>

Hraboš nám může udělat na zahradě pěknou paseku

6 / 6 / 16
Hraboš nám může udělat na zahradě pěknou paseku Hraboši polní jsou pro člověka nebezpečné zejména proto, že svou močí či trusem kontaminují potraviny a mohou tak na člověka přenášet různé nemoci jako třeba myší mor, leptospirózu, salmonelózu nebo virus lymfocytární choriomeningitidy.

Zobrazit celý článek >>

Objevili jste v kurníku čmelíky? Desinsekce je na skutečně na místě.

3 / 6 / 16
Objevili jste v kurníku čmelíky? Desinsekce je na skutečně na místě. Roztoči způsobují parazitární onemocnění (parazitózy) jako je například sarkoptóza, cheyletiellóza, demodikóza. Někteří roztoči mohou být mezihostiteli cizopasníků hospodářských zvířat a způsobit tak mohou nemalé škody.

Zobrazit celý článek >>

Potkani mohou člověka ošklivě pokousat a nakazit ho vzteklinou

31 / 5 / 16
Potkani mohou člověka ošklivě pokousat a nakazit ho vzteklinou Pokud je někde zahlédneme, dají se snadno zaměnit s příbuznými krysami. Na rozdíl od nich ale mají lysý a šupinatý ocas, který je u kořene široký a hlavně je kratší než samotné tělo potkana. Délka ocasu je jedním z prvotních znaků, jak poznat, o jakého hlodavce se jedná. Krysa má ocas minimálně stejně dlouhý jako tělo, ale častěji i delší. Potkan právě naopak.

Zobrazit celý článek >>

Dospělec mola šatního se na devastaci vašeho šatníku nepodílí

26 / 5 / 16
Dospělec mola šatního se na devastaci vašeho šatníku nepodílí Larvy mola šatního se živí tkaninami z přírodních materiálů. Jejich potravou se může stát oblečení z bavlny, konopí, lnu, vlny nebo plst. Nepohrdnou ani kožešinami nebo ovčím rounem.

Zobrazit celý článek >>

S blížícím se létem se připravte na vosy

24 / 5 / 16
S blížícím se létem se připravte na vosy V letošním létě, které bylo abnormálně teplé, jste se s nimi určitě několikrát potkali. A že by to bylo setkání dvakrát příjemné, to se určitě tvrdit nedá. O kom je řeč? Žlutočerná armáda, se kterou není radno si zahrávat. Vosy!

Zobrazit celý článek >>

Víte, že štěnice dokáže přežít i rok bez potravy?

19 / 5 / 16
Víte, že štěnice dokáže přežít i rok bez potravy? Štěnice (Cimex lectularius) je malý, krev sající hmyz, který může žít prakticky kdekoliv. Je přitahován tělesným teplem a stejně jako komár, se objevuje v noci, aby mohl napadnout naši nechráněnou pokožku, a sát zní krev.

Zobrazit celý článek >>

Blechy v domácnosti mohou ohrozit zdraví

16 / 5 / 16
Blechy v domácnosti mohou ohrozit zdraví Blechy jsou přenašeči závažných onemocnění, jako je mor nebo tularémie. V některých případech jsou dokonce schopné přenášet skvrnitý tyfus. Kromě toho také bývají mezihostitelem jiným parazitům, například tasemnic, které mohou usadit v trávicím traktu domácích zvířat. Po poštípání blechami se na pokožce objevují svědivá zarudlá místa, podobná kousancům od komárů.

Zobrazit celý článek >>

Malí, ale šikovní, mravenci patří mezi nejživotaschopnější hmyz

12 / 5 / 16
Malí, ale šikovní, mravenci patří mezi nejživotaschopnější hmyz Mravenec obecný je hmyz hnědé až šedočerné barvy. Zadeček, holeně a tykadla má porostlá odstávajícími štětinami. Dělnice jsou veliké zhruba 5 milimetrů a nejdéle se dožívají 7 let, tvoří nejpočetnější kastu v mraveništi. Samci se rodí s křídly. Jejich velikost se pohybuje okolo 5 milimetrů.

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit plísně

9 / 5 / 16
Jak se zbavit plísně Plíseň je nejen ošklivá, ale i zdraví nebezpečná. Spóry plísní mohou vyvolávat alergie, dráždivý kašel a dýchací potíže. Ohroženou skupinou jsou zejména děti a senioři. Plíseň se ráda zabydluje v sanitárním prostředí, v blízkosti oken a na stěnách. Když už jí v domě jednou máte, měli byste se s ní rychle vypořádat.

Zobrazit celý článek >>

Moucha - nepříjemný společník v domácnostech

5 / 5 / 16
Moucha - nepříjemný společník v domácnostech Znáte to, vlétne vám moucha do domácnosti a máte o otravnou chvilku postaráno. V létě mouchy létají venku, protože je tam teplo a najdou dostatek potravy. Do domů se pak dostávají otevřenými dveřmi a okny. Jejich neustálé bzučení je otravné a co hůř - mouchy jsou potenciálními přenašeči nemocí!

Zobrazit celý článek >>

Sršeň je velmi nebezpečným sousedem

2 / 5 / 16
Sršeň je velmi nebezpečným sousedem Vládne jim jediná královna, tento pozoruhodný hmyz dokáže z přírodní celulózy postavit nedobytnou pevnost. Uvnitř je dost místa, aby zde královna mohla splodit sesterstvo čítajících 7 tisíc příslušnic úderných oddílů. Brání palác a pročesávají okolí, přičemž nemilosrdně zavraždí každý hmyz, který se jim dostane pod kusadla.

Zobrazit celý článek >>

DDD - dezinfekce, deratizace, dezinsekce

29 / 4 / 16
DDD - dezinfekce, deratizace, dezinsekce DeraPlus zajistí váš domov od poskytnutí první telefonické konzultace, přes akutní zásah, až po finální protokol a poradenství. Jsme naprosto diskrétní, vysoce kvalifikovaní. Prostředky, které používáme, jsou testované pro účinné použití v domácnostech.

Zobrazit celý článek >>

SZPI jde po provozovatelích, kteří nedodržují hygienu

25 / 4 / 16
SZPI jde po provozovatelích, kteří nedodržují hygienu Státní zemědělská a potravinářská inspekce v roce 2015 uzavřela 144 provozoven. Důvodem byli hlodavci a hmyz v kuchyních. Od 1. ledna do poloviny dubna letošního roku byli inspektoři SZPI nuceni, z důvodů závažného porušení hygienických předpisů, uzavřít už celkem 76 provozoven.

Zobrazit celý článek >>

S roztoči trávíme třetinu života

22 / 4 / 16
S roztoči trávíme třetinu života Roztoč, je tak malý, že ho bez mikroskopu neuvidíte. Můžeme být rádi, že jsou roztoči tak malí, protože v posteli trávíme třetinu svého života, což znamená, že trávíme třetinu života po boku až dvou milionů roztočů, kteří mohou žít ve vaší matraci.

Zobrazit celý článek >>

Jak se ochránit před holuby

19 / 4 / 16
Jak se ochránit před holuby Holub je pták, který žije v těsné blízkosti člověka po tisíce let. Existuje více než 300 různých druhů, které lze nalézt po celém světě (s výjimkou Saharské pouště, Antarktidy a Arktidy). Největší bohatství holubů existuje v Indii, Malajsii, Asii a Austrálii.

Zobrazit celý článek >>

Objevili jste moly? Čeká vás generální úklid!

14 / 4 / 16
Objevili jste moly? Čeká vás generální úklid! Pokud se ve vaší domácnosti objeví moli, neměli byste tuto situaci nijak podceňovat. Mol může způsobit nemalé škody ve spížích nebo kredencích. Prostor, kde se tito škůdci vyskytli, je důležité kompletně celý vyčistit a to se vším všudy. Samozřejmostí je provést několik opatření, aby se už moli nevrátili.

Zobrazit celý článek >>

Nepodceňujte boj s mravenci

12 / 4 / 16
Nepodceňujte boj s mravenci Zajištění potravy, vybudování přístřeší, vytvoření rodiny a mnoho dalšího. Na to potřebujeme velké úsilí a vše musíme naplánovat a zorganizovat. Teď si představte, že existuje něco, co právě toto vše dělá, ale bez jakéhokoliv plánování a bez vyšší komunikační úrovně. Vítejte v mravenčí kolonii.

Zobrazit celý článek >>

Odstranění blech z našich mazlíčků

7 / 4 / 16
Odstranění blech z našich mazlíčků Jistě nejednoho z nás napadne při vyslovení slova blecha, známá hláška z filmu Na samotě u lesa. Nicméně o tom, že psí blechy na člověka skutečně jdou, o tom už nás odborníci nejednou informovali.

Zobrazit celý článek >>

Štěnice dokáže přežít i rok bez potravy

4 / 4 / 16
Štěnice dokáže přežít i rok bez potravy Štěnice, malý bezkřídlý hmyz, který se živí výhradně krví teplokrevných živočichů. Je to parazit, existující již od starověku. Na světě existuje na 92 známých druhů, které se vyskytují na všech kontinentech. Nejrozšířenější štěnicí je pak Cimex lectularius.

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit krys?

31 / 3 / 16
Jak se zbavit krys? Krysy jsou malí, teplokrevní hlodavci, které lze nalézt prakticky všude na světě. Jejich velké přední zuby jim umožní žvýkat téměř cokoliv. Pro společnost jsou nebezpeční v tom, že když se usadí ve vaší domácnosti, mohou přenášet různé parazity a nebezpečné nemoci.

Zobrazit celý článek >>

Potkan jako domácí mazlíček?

28 / 3 / 16
Potkan jako domácí mazlíček? Buď ho milujete, nebo nesnášíte, nic mezitím. Hlodavec, který se čím dál více stává domácím mazlíčkem v našich domácnostech. Rattus norvegicus neboli potkan obecný patří mezi nejpřizpůsobivější savce u nás a navíc je i celkem inteligentní.

Zobrazit celý článek >>

Vosy umí potrápit

24 / 3 / 16
Vosy umí potrápit V letošním létě, které bylo abnormálně teplé, jste se s nimi určitě několikrát potkali. A že by to bylo setkání dvakrát příjemné, to se určitě tvrdit nedá. O kom je řeč? Žlutočerná armáda, se kterou není radno si zahrávat. Vosy!

Zobrazit celý článek >>

Zajímavá fakta o mravencích

21 / 3 / 16
Zajímavá fakta o mravencích Armády mravenců jsou v přírodě jako mongolské hordy, stále v pohybu pustošící vše, co jim stojí v cestě. Můžeme před nimi jedině utéct, ale neztrácejte čas, protože pokud je kolonie mravenců v pohybu, vládne světu.

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit myší?

17 / 3 / 16
Jak se zbavit myší? Pokud jste někdy viděli film Hon na myš, dokážete si představit, že zbavit se tohoto škůdce může být někdy oříšek.

Zobrazit celý článek >>

Víte, že blechy kočičí napadají převážně psy?

14 / 3 / 16
Víte, že blechy kočičí napadají převážně psy? Na světě existuje přes 2 tisíce druhů blech a vyskytují se téměř po celé zemi. V Česku se pak vyskytuje zhruba devadesát druhů. Některé z nich dokážou přežít i 3 roky.

Zobrazit celý článek >>

Štěnice neumějí létat, přesto obletí celý svět

10 / 3 / 16
Štěnice neumějí létat, přesto obletí celý svět Štěnice (Cimex lectularius) je malý, krev sající hmyz, který může žít prakticky kdekoliv. Je přitahován tělesným teplem a stejně jako komár, se objevuje v noci, aby mohl napadnout naši nechráněnou pokožku, a sát zní krev.

Zobrazit celý článek >>

Švábi, hmyz který přežije nemožné

7 / 3 / 16
Švábi, hmyz který přežije nemožné Nechutný. Škaredý. Špinavý. Strašidelný. To jsou obvyklá slova, která popisují šváby. Pokud jste s nimi někdy měli potíže, může vás utěšit, že v tom nejste sami. Úplně první lidé měli pravděpodobně stejné problémy a navíc na ně neměli ani žádný sprej. Podle studií se objevili před 359 miliony lety. Tak jak se švábům podařilo přežít, když od té doby všechna zvířata a hmyz vyhynul?

Zobrazit celý článek >>

Krysy jsou v našich podmínkách na ústupu

3 / 3 / 16
Krysy jsou v našich podmínkách na ústupu V dřívějších dobách se vyskytovaly krysy i na našem území v docela hojném počtu. Postupem času je však vytlačili větší a odolnější potkani. Krysy se tak stáhly do tropických a subtropických oblastí, kde žijí dodnes ve volné přírodě a daří se jim podstatně lépe, než u nás.

Zobrazit celý článek >>

Potkan přenáší několik závažných onemocnění

29 / 2 / 16
Potkan přenáší několik závažných onemocnění Buď ho milujete, nebo nesnášíte, nic mezitím. Hlodavec, který se čím dál více stává domácím mazlíčkem v našich domácnostech. Rattus norvegicus neboli potkan obecný patří mezi nejpřizpůsobivější savce u nás a navíc je i celkem inteligentní.

Zobrazit celý článek >>

Vosy, žlutočerná armáda, která umí potrápit

27 / 2 / 16
Vosy, žlutočerná armáda, která umí potrápit V letošním létě, které bylo abnormálně teplé, jste se s nimi určitě několikrát potkali. A že by to bylo setkání dvakrát příjemné, to se určitě tvrdit nedá. O kom je řeč? Žlutočerná armáda, se kterou není radno si zahrávat. Vosy!

Zobrazit celý článek >>

Krtek je velmi nepříjemným sousedem na zahradě

19 / 2 / 16
Krtek je velmi nepříjemným sousedem na zahradě Krtek má jedinečné schopnosti, je mistrem v hrabání, má vysoce citlivý sluch a plíce olympijského atleta, je to nadaný architekt a pracuje ve dne v noci.

Zobrazit celý článek >>

Hlodavci, poznáte, že je máte doma?

15 / 2 / 16
Hlodavci, poznáte, že je máte doma? Působí velké škody, šíří onemocnění, která mohou ohrozit náš život a soutěží s člověkem při získávání potravy. Patrně už víte, o kom je řeč. Jsou to hlodavci, druhy které se mohou objevit i u vás doma, vám mohou způsobit velké nepříjemnosti.

Zobrazit celý článek >>

Octomilky, jak se zbavit nepříjemného hmyzu?

11 / 2 / 16
Octomilky, jak se zbavit nepříjemného hmyzu? Určitě jste si v letních měsících všimli, že se v kuchyni sem tam objeví nějaké ty mušky. Možná tomu nepřikládáte váhu, ale měli byste se zajímat o který druh hmyzu se jedná a jak je škodlivý.

Zobrazit celý článek >>

Mravenčí armáda

8 / 2 / 16
Mravenčí armáda Mravencovití (Formicidae) jsou jednou z nejúspěšnějších skupin hmyzu v živočišné říši, a jsou proto v mimořádném zájmu vědců – myrmekologů, ekologů, biosociologů.

Zobrazit celý článek >>

Boj proti plísni

5 / 2 / 16
Boj proti plísni Zjistíte-li, že máte problém s plísní, je potřeba zjistit příčiny vzniku. Odstraňte vlhkost v domácnosti a pravidelně větrejte. Na boj proti plísní si pozvěte odborníky.

Zobrazit celý článek >>

Pozor na vaše dřevo. Červotoči útočí.

1 / 2 / 16
Pozor na vaše dřevo. Červotoči útočí. Tento zákeřný hmyz si pochutnává na dřevěných dobrotách, které najdou ve vašem domě. Chraňte dřevo před těmito škůdci.

Zobrazit celý článek >>

Další strašák, tentokrát Virus zika

30 / 1 / 16
Další strašák, tentokrát Virus zika Virus Zika, který přenáší komáři z rodu Aedes, dorazil už i do Evropy. Máme se ho bát?

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit myší

28 / 1 / 16
Jak se zbavit myší Pokud jste někdy viděli film Hon na myš, dokážete si představit, že zbavit se tohoto škůdce může být někdy oříšek.

Zobrazit celý článek >>

Štěnice v domácnosti jsou problémem

25 / 1 / 16
Štěnice v domácnosti jsou problémem Boj se štěnicemi může být komplikovaný. Prevencí můžete zabránit vyskytu štěnic v bytě.

Zobrazit celý článek >>

Jak se zbavit blech u psů

25 / 1 / 16
Jak se zbavit blech u psů Pokud máte v blechy v domácnosti, zkontrolujte své čtyřnohé mazlíčky a začněte to řešit.

Zobrazit celý článek >>

Rus domácí

8 / 7 / 15
Rus domácí Rus domácí je drobnějším hmyzem z rodu švábů.

Zobrazit celý článek >>

Pozor na rybenky jako škůdce v domácnostech a muzeích

3 / 1 / 16
Pozor na rybenky jako škůdce v domácnostech a muzeích Rybenky dokážou potrápit jak v domácnostech, tak muzeích a hotelech.

Zobrazit celý článek >>

Štírci v domácnostech – nenápadní dravci s klepítky

17 / 12 / 15
Štírci v domácnostech – nenápadní dravci s klepítky Štíři jsou živočichové s velkými klepítky a jedovým trnem na zadečku.

Zobrazit celý článek >>

Zlikvidujeme + kolik to stojí:

Volejte zdarma, nebo pište

800 130 303

Copyright © 2013 AHELP Group, s.r.o.

Developed by New Web Art, 2013

OK K provozování webu deraplus.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním našeho webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme.